HANGİ İLDE KAÇ İŞÇİ VAR?

Mehmet Akkaya
Mart 30, 2021

SGK’nın 2020 yılı Aralık ayı verilerine göre toplam sigortalı işçi sayısı 17 milyon 358 bin 140 kişidir.

Bu veride Bağkur ve Emekli Sandığı mensupları yoktur, sadece sigortalı işçileri kapsamaktadır.

Bu verilerde sigortasız çalıştırılan kaçak işçiler de yoktur.

SGK verilerine göre sigortalı işçi sayılarının illere göre dağılımı ise aşağıdaki şekildedir.

Birinci sütunda zorunlu sigortalıların illere göre dağılımı yer almaktadır.

İkinci sütundaki veriler ise, o ildeki zorunlu sigortalıların, stajyer ve kursiyerler, çıraklar ve tarım sigortalıları ile toplam sayıları yer almaktadır.

01Adana320.564374.262
02Adıyaman60.62774.669
03Afyonkarahisar97.410117.667
04Ağrı32.35840.313
05Amasya43.11051.086
06Ankara1.165.9441.435.216
07Antalya506.778552.441
08Artvin29.35933.362
09Aydın159.755181.966
10Balıkesir192.533221.050
11Bilecik49.11654.901
12Bingöl30.17334.846
13Bitlis31.14837.309
14Bolu63.86270.122
15Burdur34.99240.581
16Bursa717.664792.288
17Çanakkale92.678104.272
18Çankırı29.05232.614
19Çorum62.48576.628
20Denizli199.875227.771
21Diyarbakır168.029203.719
22Edirne63.68970.563
23Elazığ91.960104.892
24Erzincan31.15735.791
25Erzurum86.15099.437
26Eskişehir179.489198.252
27Gaziantep334.977382.053
28Giresun58.79569.842
29Gümüşhane15.89917.757
30Hakkari24.17131.431
31Hatay178.841221.860
32Isparta61.92975.370
33Mersin271.500320.337
34İstanbul4.248.7754.719.801
35İzmir945.2341.038.266
36Kars23.99528.396
37Kastamonu53.20360.246
38Kayseri238.944271.964
39Kırklareli73.04379.263
40Kırşehir26.40131.165
41Kocaeli560.363612.903
42Konya331.091380.317
43Kütahya88.633102.993
44Malatya111.628129.888
45Manisa258.510300.375
46Kahramanmaraş157.085184.846
47Mardin95.488112.080
48Muğla199.283221.122
49Muş30.62339.599
50Nevşehir43.92950.986
51Niğde38.84246.628
52Ordu91.519111.767
53Rize48.77263.448
54Sakarya194.600224.287
55Samsun180.766211.788
56Siirt31.61238.211
57Sinop26.74631.657
58Sivas78.69590.640
59Tekirdağ296.119319.333
60Tokat64.17578.678
61Trabzon119.910138.473
62Tunceli9.3139.860
63Şanlıurfa156.533198.481
64Uşak70.97980.100
65Van98.044121.045
66Yozgat43.80252.318
67Zonguldak91.071105.580
68Aksaray55.98264.745
69Bayburt8.89410.413
70Karaman43.64148.825
71Kırıkkale38.77145.345
72Batman79.58393.079
73Şırnak51.38962.829
74Bartın29.30634.370
75Ardahan8.64611.051
76Iğdır17.68321.550
77Yalova67.98173.319
78Karabük36.96042.172
79Kilis17.05221.446
80Osmaniye56.20170.870
81Düzce77.53986.954
TOPLAM
Total
————17.358.140

21 Mart 2021